Radim Ress

ress

Se systemickými konstelacemi se seznámil v Rakousku, kde  15 let žil a studoval. 

Konstelační prací se aktivně zabývá od roku 1999. Na začátku stála individuální  metoda fragments of mind,  dvouletý výcvik rodinných konstelací a čtyřletý výcvik NLP. 

Od této doby prošla jeho práce několika zásadními změnami. Zatímco v počácích konstelační práci vedl v duchu Berta Hellingera a jeho rodinných konstelací, které mu poskytly první vhledy do zákonitostí v rodinném systému, tak jeho dnešní práce je výrazně ovlivněna setkáním s Franzem Ruppertem v roce 2006. Jeho pohled na působení traumatu v psyché jednotlivce a následně i v rodinném systému, vnesly do mé konstelační práce zcela novou dimenzi. To je také směr který dále sleduje a svým způsobem nadále rozvíjí. 

Mimoto je žákem německých terapeutů Veety a Artho Witemanových, kteří svým způsobem rozvinuli metodu práce s vnitřími osobami – Voice dialogue (2,5 letý výcvik)

Na podzim roku 2008 Radim Ress zorganizoval seminář prof. Franze Rupperta v Praze, kde byla také představena jeho nově přeložená kniha Trauma a rodinné konstelace.
Další workshop Franze Rupperta byl uspořádán v létě roku 2010, kde byly představeny nové metody v rámci práce s konstelacemi traumatu. 

Více informací naleznete na webu Radima Resse. www.konstelace-traumatu.cz nebo www.ress.cz 

 

Ing. Tomáš Půlpán 

pulpan

Současně pracuje v oblasti firemního i individuálního poradenství, vzdělávání a koučování. Má cca 25-ti leté zkušenosti v sebepoznávacích procesech a rozvoji osobnosti či z manažerských pozic malých i velkých firem. 3 roky působil ve funkci personálního ředitele CRYSTALEX a.s., kde se mimo jiné podílel na výrazné restrukturalizaci, a to především v personální oblasti a dále na zavádění personálních systémů.

Je absolventem výcviku v narativním managementu, je certifikován ve výcviku systemické rodinné terapie podle B. Hellingera ( tzv. rodinné konstelace, firemní a organizační konstelace, konstelace traumatu) a je certifikován v NLP (neuro-ligvistické programování) jako NLP Practitioner DVNLP a NLP Master DVNLP. Bohaté zkušenosti má v oblasti koučování, vedení rozvojových skupin, práci s traumatem, hypnoterapii, relaxaci a meditaci a věnoval se rovněž bojovým uměním.

Více informací naleznete na webu Tomáše Půlpána www.shift-centrum.com